ikona waluty
EUR
  • PLN
  • GBP
ikona swiata
pl
+34 616 954 502  /  +48 786 873 302
Cena (€):
Liczba sypialni:
Liczba łazienek:
Pow. nieruchomości (m2):
Powierzchnia działki (m2):
Odległość od morza (m):
Do pola golfowego (m):
Dodatkowe:
Znalezione
oferty: 754
Usuń
filtry
Więcej
filtrów
Zwiń

Kilka słów o Hiszpanii

Czy kochasz naturę? Polecamy najpiękniejsze rezerwuary w prowincji, idealne miejsca na relaks, oferujące wyjątkowe widoki i swieże powietrze.

Rezerwuar Elche

Według licznych badań jest to pierwsza zapora w kształcie łuku zbudowana w Europie od czasów Rzymian. Jego budowa miała miejsce w 1632 roku, aby zebrać wody rzeki Vinalopó i jest obecnie znanym i często odwiedzanym miejscem. Bez wątpienia kontemplowanie wody spadającej przez ogromny wodospad to spektakl, który warto zobaczyć.

Rezerwuar Tibi 

Ta zapora ma ponad 400 lat, co czyni ją najstarszą w eksploatacji. Ponadto przez wiele lat była najwyższą na świecie, powyżej 40 metrów. Pierwszy kamień został umieszczony w 1580 roku, za panowania Filipa II, i mieści się w ujściu rzeki Monnegre. Jego niewątpliwa wartość historyczna sprawiła, że ​​został uznany za obiekt kulturalny.


Zapora Elda

Pochodzi z 1698 roku, będąc jednocześnie jedną z najstarszych w kraju, choć niestety nie cieszy się popularnością, na jaką zasługuje. Jest osadzona w korycie rzeki Vinalopó i chociaż dzisiaj nie działa jest gonda do przebycia, choćby ze względu na obfitą roślinność, gdzie dominuje taraj.

Rezerwuar Guadalest 

Kolejna obowiązkowa wyprawa dla miłośników przyrody. Budowa tego zbiornika, jednego z najważniejszych w prowincji, rozpoczęła się w 1953 roku w celu kontrolowania przepływu rzeki, która nosi jego nazwę, a która z kolei jest dopływem większej rzeki, Algar.  Ma piękny krajobraz, który przy odrobinie szczęścia może zostać pokryty śniegiem w zimie.

Rezerwuar Amadorio

Pomiędzy Villajoyosa i Orxetą możemy spędzić przyjemne popołudnie w miejscu, najbliżej morza. Można tam znaleźć typową śródziemnomorską florę, a także ogromną różnorodność ptaków. Jest to również dobra opcja dla entuzjastów wędkarstwa, którzy mogą uzyskać dostęp do obszaru poświęconego temu sportowi po zakupie biletu.

 

 

Wróć