ikona waluty
EUR
  • PLN
  • GBP
ikona swiata
pl
+34 616 954 502  /  +48 786 873 302
Cena (€):
Liczba sypialni:
Liczba łazienek:
Pow. nieruchomości (m2):
Powierzchnia działki (m2):
Odległość od morza (m):
Do pola golfowego (m):
Dodatkowe:
Znalezione
oferty: 906
Usuń
filtry
Więcej
filtrów
Zwiń

Jak nauczyć się języka Hiszpanskiego

Jeśli chcesz się nauczyć języka obcego na poziomie podstawowym w szybkim czasie, mamy na to sposób. Dzięki tej metodzie, po miesiącu będziesz rozumieć dużą większość rozmów przeprowadzanych w tym języku.

Każdy z nas chciałby troszeczkę zrozumieć co mówi do nas sąsiad, czy ekspedientka w supermarkecie.

Wystarczy zapamiętać kilka slow dziennie. W ciągu miesiąca nauczysz się ok. 150 słówek, jest to wystarczające aby zrozumieć około 50% rozmowy czy przeczytanego tekstu.

Nie koncentruj się na gramatyce!

Zastanów się, w jaki sposób nauczyłeś się języka polskiego, który jest przecież zaliczany do jednego z najtrudniejszych języków świata. Czy chodziłeś do jakieś szkoły językowej? Czy ktoś Ci mówił, jak masz się uczyć? A może ktoś wpajał Ci reguły gramatyki polskiej? Wcale nie...

Językiem tym posługuje się od 450 do 500 mln ludzi na całym świecie, dlatego jest to drugi najczęściej używany język ojczysty zaraz po mandaryńskim oraz trzeci biorąc pod uwagę osoby, dla których hiszpański to drugi język. Przewiduje się, że w przyszłości będzie to drugi najważniejszy język komunikacji międzynarodowej po języku angielskim, natomiast obecnie hiszpański jest jednym z najchętniej nauczanych języków na świecie.

Oprócz języka kastylijskiego istnieje w Hiszpanii kilka języków regionalnych, które mają status urzędowych w swoich Wspólnotach Autonomicznych (są współoficjalne z kastylijskim). Do tej grupy języków należą:

  • Kataloński lub walencki (9% populacji), współoficjalny w Katalonii i Wspólnocie Walenckiej oraz na Balearach. Jest również używany we wschodniej części Aragonii. Ustawa o językach z 2009 roku reguluje użycie, ochronę i promocję katalońskiego w Aragonii nadając językowi takie prawa jak posługiwanie się nim w szkołach czy urzędach na terenie Aragonii oraz definiując go jako „język własny, pierwotny i historyczny” dla Autonomicznej Wspólnoty Aragonii, pomimo że nie posiada statusu współurzędowego w tym regionie.
  • Galicyjski (5% populacji), współoficjalny w Galicji. Jest także używany w niektórych częściach Asturii oraz Kastylli i León (León i Zamora), chociaż nie posiada w tych regionach statusu języka współurzędowego.
  • Baskijski (1% populacji), współoficjalny w Kraju Basków i na terenach baskofońskich Nawarry. Chociaż w pozostałej części Nawarry nie posiada statusu języka współurzędowego, to jednak posługują się nim mieszkańcy wielu prowincji.
  • Oksytański, współoficjalny w Katalonii. Wariant arański tego języka używany jest w rejonie Valle de Aran.

Mieszkańcy Hiszpanii również posługują się wieloma językami lub dialektami romańskimi, które nie mają statusu języków urzędowych, są to między innymi:

  • Język asturyjski, zwany także bable i używany w Autonomicznej Wspólnocie Asturii, w prowincjach León i Zamora, oraz w portugalskiej prowincji Miranda do Douro, w której nazywany jest mirandés i posiada status języka współurzędowego.
  • Język aragoński, powszechnie używany w całej północnej Aragonii. Ustawa z 2009 i 2013 roku reguluje użycie, ochronę i promocję aragońskiego, oraz nadaje prawo posługiwania się w tym języku w szkołach i urzędach na terenie Aragonii, ponieważ jest to „język własny, pierwotny i historyczny” dla Autonomicznej Wspólnoty Aragonii, pomimo że nie posiada statusu współurzędowego w tym regionie.
  • Fala, połączenie trzech odmian jednego z języków romańskich z podgrupy galicyjsko-portugalskiej, którym posługują się mieszkańcy rejonów San Martín de Trevejo, Eljas y Valverde del Fresno zlokalizowanych przy granicy z Portugalią.

Warto również dodać, że Hiszpania w ramach Rady Europy ratyfikowała 9 kwietnia 2001 roku Europejską kartę języków regionalnych lub mniejszościowych.

Wróć