ikona waluty
EUR
  • PLN
  • GBP
ikona swiata
pl
+34 616 954 502  /  +48 786 873 302
Cena (€):
Liczba sypialni:
Liczba łazienek:
Pow. nieruchomości (m2):
Powierzchnia działki (m2):
Odległość od morza (m):
Do pola golfowego (m):
Dodatkowe:
Znalezione
oferty: 758
Usuń
filtry
Więcej
filtrów
Zwiń

Koszty zakupu nieruchomości

 Zakup nieruchomości generuje dodatkowe koszty, które należy pokryć podczas procesu zakupu. Ilości różnią się w zależności od wielu czynników. Ważne jest, czy nieruchomość pochodzi z drugiej ręki, czy jest to nowa inwestycja i czy została kupiona za gotówkę czy kredyt hipoteczny. Cena domu wpływa również na koszty zakupu.
 
Poniżej przedstawiamy listę przybliżonych kosztów związanych z zakupem nieruchomości w Hiszpanii za gotówkę.

1. PODATEK OD NIERUCHOMOŚCI ( ITP lub VAT )
- w prowincji Alicante10 %
- w prowincji Murcia 8%

2. PODATEK AJD ( Impuestos de Actos Juridicos Documentados) czyli podatek od czynności cywilnoprawnych,wynosi ok 1.2 % ( platny tylko przy zakupie nowej nieruchomości)

3. ESCRITURA PUBLICA - koszty umowy notarialnej cena może się różnić w zależności od objętości aktu notarialnego i ilości wypisów aktu. Pamiętajmy im więcej stron zawiera akt tym większa będzie kwota- pomiędzy 500 - 800 €

4. REGISTRO DE PROPIEDAD - wpis do księgi wieczystej ok. 300 €

5. USLUGI PRAWNIKA - przy każdym zakupie nieruchomości potrzebny jest prawnik lub biuro rachunkowe który dokona wszelkich formalności związanych z zakupem takich jak:
- Sprawdzenie stanu prawnego nieruchomości na podstawie wyciągu z ksiąg wieczystych. Sprzedający jest zobowiązany dostarczyć ostatnie rachunki za media jak i odpowiednią dokumentacje do podpisania aktu notarialnego.
- Jeżeli obiekt który kupujemy posiada jakikolwiek kredyt hipoteczny to właściciel zobowiązany jest dostarczyć oświadczenie z banku o spłacie kredytu, lub zostaje on spłacony w dniu aktu notarialnego na podstawie dostarczenia czeków przez kupującego, jeden dla banku a drugi dla sprzedającego. W tym samym dniu podpisuje się tez umowę o zdjęciu hipoteki przez osobę upoważniona z banku lub dyrektora banku.
-W kwocie która jest przeznaczona do właściciela zostaną odjęte podatki i inne koszty który sprzedający jest zobowiązany zapłacić.
-Ustne tłumaczenia aktu z języka hiszpańskiego na język polski.
-Przepisanie wszelkich umów na nowego właściciela czyli umowy na wodę, prąd, internet, gas,na nowego właściciela jak i inne.
 

Wróć