ikona waluty
EUR
  • PLN
  • GBP
ikona swiata
pl
+34 616 954 502  /  +34 865 68 79 45

Wyszukaj nieruchomości

Cena (€):
Liczba sypialni:
Liczba łazienek:
Pow. nieruchomości (m2):
Powierzchnia działki (m2):
Odległość od morza (m):
Do pola golfowego (m):
Dodatkowe:
Znalezione
oferty: 950
Usuń
filtry
Zwiń

Koszty sprzedaży nieruchomości


Nie tylko kupno nieruchomości, ale również sprzedaż wiąże się z dodatkowymi kosztami. Aby rozpocząć proces sprzedaży domu lub mieszkania, należy zapoznać się z opłatami, które trzeba uiścić zanim dojdzie do transakcji.
Poniżej przygotowaliśmy listę operacji i dokumentów, których koszt pokrywa część sprzedająca. Są to przybliżone kwoty, które różnią się w zależności od ceny, lokalizacji i rodzaju nieruchomości.


1. Prowizja dla agencji nieruchomości ( ustalana jest przy podpisaniu umowy)
2. Podatek od zysków kapitałowych - Jest to podatek od różnicy między ceną nieruchomości podczas jej nabycia, a jej ceną podczas sprzedaży – wynosi 19%
3. Plusvalia- Podatek lokalny od wzrostu wartości ziemi. Jego wysokość zależy od trzech czynników: lokalizacji nieruchomości, wartości katastralnej ziemi oraz długości okresu podczas którego byliśmy jej właścicielami.
4. Certyfikat energetyczny.- cena waha się pomiędzy 70-130 euro.
5. Certificado de segunda ocupacion- cena waha się pomiędzy od 100 – 150 euro. Ten dokument wymagany jest dla domów i mieszkań starszych niż 10 lat.
6. Podatek od nierezydenta - W przypadku jeśli sprzedający nie jest rezydentem Hiszpanii w momencie sprzedaży nieruchomości, automatycznie ponosi dodatkowe koszty w wysokości 3% wartości nieruchomości.
 

 

Wróć

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się