ikona waluty
EUR
  • PLN
  • GBP
ikona swiata
pl
+34 616 954 502  /  +34 865 68 79 45

Wyszukaj nieruchomości

Cena (€):
Liczba sypialni:
Liczba łazienek:
Pow. nieruchomości (m2):
Powierzchnia działki (m2):
Odległość od morza (m):
Do pola golfowego (m):
Dodatkowe:
Znalezione
oferty: 1257
Usuń
filtry
Zwiń

Proces kupna

1. Wstępna umowa kupna- sprzedaży

Kiedy już zostanie podjęta decyzja na kupno konkretnej nieruchomości, należy podpisać tak zwaną umowę rezerwacyjną. W ten sposób zabezpieczacie sobie prawo do zakupu nieruchomości. Wysokość opłaty asekurującej waha się między 3000, a 5000 euro. Po podpisaniu umowy rusza proces przygotowań niezbędnych do zakupu. W tym czasie również jest ustalany termin sfinalizowania transakcji.

2. Analiza nieruchomości

Nad każdym z naszych klientów czuwa adwokat, który z chęcią odpowie na wszystkie pytania dotyczące kwestii prawnych. Analizuje on wybraną nieruchomość by mieć pewność, że nie jest ona obciążona kredytami i nie istnieją prawne przeciwwskazania do sfinalizowania zakupu.

3. Wyrobienie numeru NIE

Podczas zakupu nieruchomości w Hiszpanii, wszyscy obcokrajowcy zobowiązani są do wyrobienia numeru NIE- Numeru Identyfikacji Obcokrajowców. Numer NIE wydawany jest przez Policję i używa się go przy wszelkich czynnościach mających konsekwencje prawne lub podatkowe, w tym w deklaracjach podatkowych, przy zakupie samochodu, założeniu konta w banku etc.

Bez numeru NIE nie można dokonać zakupu nieruchomości w Hiszpanii, dlatego należy pamiętać o złożeniu wniosku odpowiednio wcześniej, bo mimo, że numer NIE wydawany jest od ręki, na wizytą można czekać nawet kilka tygodni. Można też zlecić złożenie wniosku adwokatowi lub agentowi – potrzebne będzie tutaj pełnomocnictwo notarialne. Dopiero  po odebraniu własnego numeru identyfikacyjnego będzie można legalnie nabyć nieruchomość. W Ideal Real Estate otrzymacie numer NIE w ciągu jednego dnia.

4. Założenie konta bankowego

Aby legalnie kupić nieruchomość w Hiszpanii, wymagane jest posiadanie lokalnego konta bankowego. Do otwarcia konta w hiszpańskim banku potrzebne są paszport lub dowód osobisty oraz numer NIE. Samo założenie konta nie generuje kosztów, natomiast jego posiadanie już tak. Koszty ok 60 euro rocznie w zależności od banku. Konto jest konieczne do dokonania transakcji, a potem do opłacania bieżących rachunków za wodę, prąd, gaz, telefon, Internet etc. Te rachunki w Hiszpanii opłaca się zleceniem stałym, które składa za klienta osoba upoważniona. Należy pamiętać i zadbać o zasilanie konta.

5. Pozyskanie kredytu

W wielu przypadkach zachodzi potrzeba uzyskania kredytu na zakup nieruchomości. Jest to złożony proces, dlatego stworzyliśmy specjalny przewodnik ułatwiający zrozumienie procedury.
Kliknij i zobacz procedurę uzyskania kredytu.

6. Podpisanie umowy notarialnej i odbiór nieruchomości.

W Hiszpanii sprzedaż jest formalnie zakończona, kiedy obie strony podpiszą przed notariuszem publiczny akt własności tzw. Escritura de compa- venta. Za zakup nieruchomości płaci się w formie czeku, który jest tradycyjną i najbardziej bezpieczną formą płatności. W tym samym czasie otrzymujemy klucze oraz kopie aktu własności nieruchomości. 

Po podpisaniu aktu notarialnego, notariusz ma obowiązek przekazać informację o zmianie właściciela nieruchomości do lokalnego rejestru ksiąg wieczystych. Od tego momentu mamy  30 dni na zapłacenie wszystkich należnych podatków transferowych związanych z zakupem i załatwienie formalności związanych z rejestracją tytułu własności. Ostateczna rejestracja dokumentu może potrwać do kilku miesięcy.

Wróć