ikona waluty
EUR
  • PLN
  • GBP
ikona swiata
pl
+34 616 954 502  /  +48 786 873 302
Cena (€):
Liczba sypialni:
Liczba łazienek:
Pow. nieruchomości (m2):
Powierzchnia działki (m2):
Odległość od morza (m):
Do pola golfowego (m):
Dodatkowe:
Znalezione
oferty: 780
Usuń
filtry
Więcej
filtrów
Zwiń

10 najlepszych świąt ludowych w Hiszpanii

„Jeśli z czegoś słynie Hiszpania, to na pewno ze swoich świąt”. Choć wspomniane zdanie może wydawać się tylko utartym zwrotem, w rzeczywistości jest czystą prawdą. Bogata tradycja kulturowa Hiszpanii (inni nazywają to latynoskim charakterem) powoduje, że w każdym autonomicznym regionie, w każdej prowincji, a nawet w każdym małym miasteczku istnieje święto głęboko zakorzenione w historii lub tradycji ludowej.

Poniższa lista to zestawienie 10 najciekawszych świąt ludowych, których nie można przegapić będąc w Hiszpanii:

Los Sanfermines, Pampeluna

„1 stycznia, 2 lutego, 3 marca, 4 kwietnia, 5 maja, 6 czerwca, 7 lipca San Fermín…”. Aby usłyszeć słowa tej znanej piosenki, trzeba przybyć do Pampeluny. To doskonałe i najbardziej popularne święto w Hiszpanii już od samego rana przyciąga do miasta setki tysięcy turystów. Faktycznie, podczas obchodów ku czci św. Firmina (San Fermín) liczba ludności w Pampelunie wzrasta z 200 tys. do ponad miliona.

Las Fallas (Święto Ognia), Walencja

Kolejny klasyk wśród klasyków. Las Fallas to święto obchodzone co roku w Walencji oraz innych miastach tego regionu pomiędzy 15 a 19 marca. Za każdym razem około miliona osób przybywa do stolicy regionu, aby móc zobaczyć zwyczaj palenia kukieł i kartonowych rzeźb, w nocy podczas której głównym bohaterem staje się ogień.

La Tomatina, Buñol

Jest to święto obchodzone od ponad 60 lat w miejscowości Buñol, w którym wziąć udział może każdy bez względu na wiek. Olbrzymia popularność i charakter święta spowodowały, że stało się ono inspiracją dla innych krajów. Każdego roku, w ostatnią środę sierpnia, tysiące osób stają się uczestnikami niezwykle zabawnej „bitwy” i obrzucają się nawzajem pomidorami (mając do dyspozycji ponad 100 ton tego warzywa). W ostatnim czasie Święto Pomidora spotkało się z falą krytyki ze względu na prywatyzację i obowiązkową opłatę za wstęp dla osób niemieszkających w Buñol.

Feria de Abril (Kwietniowe Targi), Sewilla

Słynna Feria de Abril obchodzona jest w Sewilli, na tzw. placu Real de la Feria, trzy tygodnie po Wielkim Tygodniu. Co roku podczas targów tysiące osób tańczą sevillanas (taniec ludowy) oraz delektują się smakiem lokalnych trunków: fino (wytrawne i lekkie wino) oraz rebujito (mieszanka wina i napoju gazowanego). Trzeba nadmienić, że wiele stoisk targowych jest ogólnie dostępnych dla zwiedzających, jednak chcąc lepiej poznać lokalne środowisko warto odwiedzić jedno ze stoisk targowych o charakterze prywatnym, do którego wejść mogą tylko osoby zaproszone przez właściciela.

Maurowie i Chrześcijanie, Alicante

Chociaż jest to święto obchodzone w wielu prowincjach, to jednak największą popularnością wśród turystów cieszą się uroczystości w Alicante oraz Alcoy. Każdego roku pomiędzy 21 a 24 kwietnia, uczestnicy obchodów przebierają się w odpowiednie stroje i paradują ulicami miasta podzieleni na dwie grupy, Maurów i chrześcijan.

Karnawał, Santa Cruz de Tenerife

Karnawał w Santa Cruz de Tenerife oraz ten obchodzony w Kadyksie należą do najpopularniejszych w Hiszpanii, ale nie można przy tym zapominać o wielu innych imprezach organizowanych z tej okazji w całym kraju. Jest uznawany za drugi najważniejszy na świecie, zaraz po brazylijskim karnawale w Rio de Janeiro, mieście partnerskim z Santa Cruz. Karnawał w Santa Cruz de Tenerife cieszy się olbrzymim zainteresowaniem wśród turystów z całego świata i obecnie aspiruje do wpisania go przez UNESCO na listę Dziedzictwa Ludzkości.

Wielki wyścig kajakowy po rzece Sella, Ribadesella

Asturyjskie miasto Ribadesella co roku w sierpniu staje się symbolem sportu, kultury i rozrywki dzięki organizacji spływu po rzece Sella, który zbiega się w czasie z Festiwalem Kajakowym. Wielki wyścig po rzece Sella polegający na przepłynięciu odcinka o długości 15 km, każdego roku przyciąga tysiące miłośników kajakarstwa z całego świata.

Odpust w El Rocío, Almonte

Ponad milion osób przybywa każdego roku do wioski El Rocío położonej w pobliżu miasta Almonte, aby wziąć udział w uroczystościach odpustowych i modlić się przed figurką Matki Boskiej. W świecie chrześcijańskim jest to bardzo głęboko zakorzeniona tradycja, która zaskakuje niesamowitym zaangażowaniem wiernych, dla których jest to święto pełne czystych emocji i wzruszeń.

Dzień św. Michała, Lleida

W rzeczywistości jest to jeden z najważniejszych Targów Rolnych w całym kraju, który organizowany jest na Polach Elizejskich i odbywa się w tym samym czasie co Święto Jesieni. Podczas obchodów świąt ludowych w Lleidzie czy innych katalońskich miastach nie może zabraknąć pokazów castellers, czyli grup budujących ludzkie wieże o wysokości kilku metrów.

 

Fiestas de Mayo (Święta Majowe), Ciudad Real

Każdego roku pomiędzy 30 kwietnia a 2 maja Villamayor de Calatrava w prowincji Ciudad Real staje się prawdziwym celem pielgrzymkowym. Podczas odbywającego się w tych dniach odpustu wiele osób oddaje cześć Matce Bożej Różańcowej, a sama uroczystość jest ważnym wydarzeniem dla regionu.

 

Wróć