ikona waluty
EUR
  • PLN
  • GBP
ikona swiata
pl
+34 616 954 502  /  +48 786 873 302
Cena (€):
Liczba sypialni:
Liczba łazienek:
Pow. nieruchomości (m2):
Powierzchnia działki (m2):
Odległość od morza (m):
Do pola golfowego (m):
Dodatkowe:
Znalezione
oferty: 761
Usuń
filtry
Więcej
filtrów
Zwiń

Santa Pola

Santa Pola była dawniej wioską rybacką, obecnie znana jest jako popularny nadmorski kurort turystyczny w Hiszpanii południowej Costa Blanca. Atrakcją tej miejscowości jest bliskość do lotniska w Alcante i złote piaszczyste plaże w połączeniu z klimatem Costa Blanca.

Santa Pola jest miastem pracującym, zwykle zajętym w okresie zimowym kiedy funkcjonuje kilka ośrodków turystycznych. Oczywiście latem zapełnia się hiszpańskimi turystami, nie znajdziemy tu zbyt wiele angielskich restauracji i barów które znajdują się bardziej na południe.

Jak się tu dostać?

Droga do miasta jest bardzo dobra, autostrada AP-7 prowadzi prosto z lotniska Alicante które jest oddalone o zaledwie 15 minut. Mamy tez bardzo łatwy dostęp do lotniska Murcia-San Javier.

Będąc na lotnisku do miasta można się dostać prywatnym busem, taksówka lub samochodem do wynajęcia. Droga N-332 biegnie tuż obok obrzeży Santa Pola i od północy również sięga ku lotnisku Alicante, biegnąć cały czas na południe można dotrzeć do lotniska San Javier Murcja. Na południe od Santa Pola leży La Marina, Guardamar del Segura i Torrevieja. Na północy natomiast leży Alicante.

Co zobaczyć i co robić

Santa Pola jest idealnym miejscem na wypoczynek na plaży, nie musicie nigdzie iść – wszystko czego potrzebujecie do spędzenia wspaniałych rodzinnych wakacji jest w Santa Pola. Miasto ma bogatą historię. Pierwsi osadnicy zamieszkali tutaj około 3 tysiąclecia przed naszą erą. Piraci kiedyś używali wyspy Tabarca, którą można zwiedzić łapiąc jeden z promów odpływających z portu w Santa Pola. Miasto ma wiele wież strażniczych oraz zamek który wzniesiono w 1557 roku. W porcie dużo się dzieje, każdego wieczoru można zobaczyć wracające z połowu łodzie rybackie. Można tu również zobaczyć wiele zacumowanych jachtów. Główny plac w Stanta Pola nazywa się Plaza de la Glorieta, jest to idealne miejsce żeby spotkać się wieczorem. Jest  wiele stoisk serwujących hiszpańskie przysmaki, lody, napoje i sprzedających upominki.

Golf

Najbliższe pole golfowe znajduje się w miejscowości Ciudad Quesada, które nazywa się La Marquesa. Dalej na południe znajduje się kilka innych pól golfowych takich jak La Finca, the Royal Campoamor, Las Ramblas de Orihuela czy Villamartin. Główną atrakcją Santa Pola to plaże ciągnące się na przez ponad 11 km, które są najwyższej jakości i posiadają wiele udogodnień.

Wróć