ikona waluty
EUR
  • PLN
  • GBP
ikona swiata
pl
+34 616 954 502  /  +48 786 873 302
Cena (€):
Liczba sypialni:
Liczba łazienek:
Pow. nieruchomości (m2):
Powierzchnia działki (m2):
Odległość od morza (m):
Do pola golfowego (m):
Dodatkowe:
Znalezione
oferty: 774
Usuń
filtry
Więcej
filtrów
Zwiń

Sztuka

Hiszpańska sztuka cieszy się międzynarodowym uznaniem z kilku powodów: jest zróżnicowana, innowacyjna, ekscytująca, a także posiada w swojej kolekcji ogromną ilość dzieł, które usposabiają ponadczasową jakość sztuki, co wywiera nieodparte wrażenie na widzach. Na przestrzeni wieków wielu znanych na całym świecie malarzy i rzeźbiarzy pochodziło z Hiszpanii, która do dziś jest krajem wspomagającym rozwój młodych i utalentowanych artystów.

Począwszy od barokowych pociągnięć pędzlem Diego Velazqueza i malarstwa religijnego El Greco, aż po pojęcie kubizmu Pabla Picassa i surrealistyczną sferę zamieszkałą przez Salvadora Dali, hiszpańska sztuka jest jedną z najlepszych na świecie i dzięki temu każdego roku przyciąga do kraju kolejnych miłośników kultury.

Nie ma lepszego miejsca niż muzea i galerie sztuki do tego, aby móc podziwiać dzieła najwybitniejszych hiszpańskich artystów. Muzeum Prado i Muzeum Narodowe Centrum Sztuki Królowej Zofii w Madrycie to dwa najważniejsze obiekty w kraju poświęcone sztuce i posiadające najbogatsze zbiory dzieł od baroku po renesans oraz od surrealizmu po impresjonizm. Równie cennymi kolekcjami mogą się poszczycić między innymi Muzeum Salvadora Dali w Figueras niedaleko Barcelony, Muzeum Picassa w Maladze oraz Muzeum Sztuk Pięknych w Sewilli.

Museo del Prado mieszczące się w Madrycie, jedno z najważniejszych i najbogatszych muzeów na świecie. Zostało utworzone w 1819 r. przez króla Ferdynanda VII na prośbę jego drugiej żony, Marii Izabeli Braganza. Oryginalny, klasycystyczny budynek, zbudowany w roku 1785 według projektu Juana de Villanueva, był kilkakrotnie rozbudowywany w XX wieku.

Muzeum Narodowe Centrum Sztuki Królowej Zofii- znajduje się w dawnym gmachu Hospital General. Stała ekspozycja znajduje się na drugim i czwartym piętrze. Są tam m.in. sale poświęcone twórczości Pabla Picassa, Salvadora Dalego i Joana Miró. W kolekcji muzeum są m.in. takie obrazy jak Guernica, Pejzaż z Cadacués i Wypadek.

Muzeum zostało oficjalnie otwarte 10 września 1992 roku. Główny budynek muzeum to XVIII-wieczny szpital. Muzeum jest poświęcone przede wszystkim sztuce hiszpańskiej ale znajdują się w nim także nieliczne pracy artystów niehiszpańskich, takich jak Robert Delaunay, Yves Tanguy, Man Ray, Jacques Lipchitz, Lucio Fontana i Yves Klein.

W budynkach muzeum znajduje się także biblioteka artystyczna, której kolekcja liczy ponad 100 tysięcy książek, 3,500 nagrań dźwiękowych i prawie 1000 nagrań wizualnych.

Wróć