ikona waluty
EUR
  • PLN
  • GBP
ikona swiata
pl
+34 616 954 502  /  +48 786 873 302
Cena (€):
Liczba sypialni:
Liczba łazienek:
Pow. nieruchomości (m2):
Powierzchnia działki (m2):
Odległość od morza (m):
Do pola golfowego (m):
Dodatkowe:
Znalezione
oferty: 761
Usuń
filtry
Więcej
filtrów
Zwiń

Torrevieja

Torrevieja była wsią rybacką położoną nad morzem i dwiema dużymi kopalniami soli, dzięki którym zyskała zdrowy mikroklimat. Pierwotnie była to mała rybacka wioska, uzależniona od „białego złota”, którym była wydobywana tu sól. Morze i sól przez wiele lat stanowiły o bycie tutejszej ludności. Obecnie słone jeziora, które były źródłem białego złota stanowią parki narodowe i zachwycają różnorodnością zamieszkującego je ptactwa. Rozkwit miejscowości przypada na XIX wiek, gdy król Karol IV przeniósł do Torrevieja administrację kopalni soli, a następnie zadbał o rozwój infrastruktury i wymiaru sprawiedliwości. Aż do dziś sól jest towarem eksportowym numer jeden, a Torrevieja jest jednym z czołowych producentów soli w Europie. Nie można mówić o tej miejscowości bez wspomnienia o trzęsieniu ziemi z 1829 roku. Obecnie Torrevieja znana jest szerzej jako miejscowość turystyczna. Zdrowy mikroklimat zapewniony jest przez złoża soli. Plaże są dobrej jakości, czysta woda, plaże uzyskują każdego sezonu niebieską flagę. Z Alicante można się tam dostać jedynie autobusem linii Costa Azul. Godzina drogi z lotniska Alicante i pół godziny od lotniska w Murcji - przez cały rok przyciągają rzesze turystów korzystających z samochodów, w sezonie nawet do kilku tysięcy osób na jednej, krótkiej plaży miejskiej. Reszta nabrzeża Torrevieja składa się z kamieni i betonu. Architektura miasta opiera się na blokach z tzw.: wielkiej płyty. Brak starej zabudowy. Do solnych jezior turysta może się dostać jedynie samochodem. Brak widocznych szlaków turystycznych. Informacja turystyczna oraz hiszpańskie sklepy zamknięte są w godzinach sjesty (13:00 do 17:00)

Dziedzictwo architektoniczne

1. Iglesia Arciprestal de la Inmaculada Concepción (Arcykapłan Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP) Wybudowany w 1789 roku i przebudowany w 1844 roku według starej kamiennej wieży, która dała osadzie swoją nazwę.

2.Iglesia del Sagrado Corazón de Jesús ( Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa). Znany przez Torrevejenses i La Ermita. W 2007 roku został rozebrany, aby wybudować nowy, bardziej nowoczesny kościół, ale opiera się na starej kaplicy.

3. Iglesia de Nuestra Senora del Rosario.( Kościół Matki Boskiej Różańcowej w Mata). Wybudowany w 1896 roku.

4. Casino - 1896 modernistyczny budynek.

5. Eras de la Sal jest pięknym przykładem architektury przemysłowej z XVIII wieku, który pełnił funkcję zbiornika soli i molo od 1777 do 1958 roku. W jednym ze swoich podwórek obchodzony jest co roku na Międzynarodowym Konkursie Habanera.

6. Mirador de la Torre del Moro. Z osobliwą struktura, był kiedyś jednym z wieżami strażniczymi obsługujący wybrzeża.

7. Teatro Municipal Auditorium. Otwarty w dniu 28 czerwca 2006 r. FOA międzynarodowy projekt badania ma główny hol z miejscami dla 650 widzów. Etap zajmuje prawie 400 m2 i jest wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt na scenie.

8. Pałac Muzyki. Mieści Miejskie Konserwatorium, które oprócz częstych motywów, służy jako siedzibę w innych aktach prawnych.

Parki i promenady

Paseo del Dique de Levante - otwarty w dniu 7 grudnia 2000 roku, na całej długości zapory zbudowano podwyższony chodnik z drewnianymi podłogami, który pozwala na długi spacer między dwoma stołkami.

Parque de las Naciones - ma jezioro, którego profil odpowiada mapie Europy i ma wiele atrakcji dla dzieci.

Paseo Juan Aparicio - spacer wzdłuż sztucznej basenów i plaż. Spacer trwa od Dique de Levante do Playa del Cura, zawsze przy krawędzi wybrzeża. Dawniej znany jako Paseo de las Rocas, został przebudowany w 1999 roku do projektu znanego architekta Carme Pinos.

Parque del Molino del Agua - deklarowana przez prowincje Walencji jako Park Naturalny, posiada 500.000 metrów kwadratowych.

Parque de Dona Sinforosa - przy plaży Acequion, zielony róg, gdzie znajdziesz klasyczne szablony dla koncertów. Posiada plac zabaw dla najmłodszych i posiada znaczące flory i fauny.

Plaże i zatoczki

Z Playa de la Mata do Punta Prima, liczne skaliste zatoczki i szerokie plaże.

Playa de la Mata - jest najdłuższa plaża w Torrevieja. Część jego uroku tkwi w jej otoczeniu i piasku. Zawiera gry rekreacyjne, nadzór ratowniczy, brodziki dal osób niepełnosprawnych. Wypożyczalnia oferuje leżaki i parasole.

Cala Cabo Cervera
- niewielka część piasku znajduje się na przylądku o tej samej nazwie. Ma długość 50 metrów, udogodnienia dla niepełnosprawnych i mała promenada.

Cala del Mojón - szeroka zatoka z piaszczystą plażą i skalistych końcach idealne do wędkowania.

Cala de la Zorra
- dyskretna, posiada krystalicznie czysta wodę. Ma długość 50 metrów piasku i skał. Łatwo dojść na pieszo, nie jest zalecane wjazd samochodem.

Cala de la Higuera - ma skład żwiru i kamieni. Nie jest przystosowany dla niepełnosprawnych.

Playa de los Locos - położona na północ od miasta, przecinające Punta Carral, posiada wszystkie rodzaje usług. Jest to rodzaj plaży z drobnym złotym piaskiem, spokojnej wody i promenady. Tereny rekreacyjne. Łatwy dostęp i przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Wypożyczalnia oferuje leżaki i parasole, strzeżony przez Czerwony Krzyż. Jej nazwa pochodzi, ponieważ dawniej był szpital psychiatryczny przy plaży.

Cala Palangre - znajduje się na zakręcie o tej samej nazwie, Cala palangre to niewielka część piasku otoczona przez skały, jest kontynuacją Playa De Los Locos. O długości 20 metrów i średniej szerokości 5, ta mała zatoczka jest dla osób niepełnosprawnych i nadaje się do łowienia.

Playa del Cura - położona w samym sercu miasta , jest najbardziej kosmopolitycznym plaża Torrevieja. Jedna z najbardziej popularnych w mieście. Ma deptak ze sklepami z pamiątkami, kioskami, restauracje, bary i lodziarnie. Na końcu plaży można odwiedzić jednego z najważniejszych zabytków miasta: Kolumny dedykowane kultur śródziemnomorskich. Plaża ma brodziki, służby bezpieczeństwa.

Acequion Plaża - znajduje się w porcie w Torrevieja, z widokiem na przystań, plaża nazwana jest Acequion ponieważ woda morska przenika w kierunku Salinas de Torrevieja sztucznie stworzonego przez kanał dostarczenia wody morskiej Lagoon Acequion. W przeciwieństwie do strony Acequion podejmuje przebudowę nabrzeża miasta, tworząc tam nowe molo rybackie.

Playa de Los Náufragos - oddzielona od plaży przez molo Acequion która dostarcza sol statkom przypływającym aby zakupić sol. Jedna z najbardziej popularnych plaż w mieście, plac zabaw dla dzieci, siatkówka, rowery wodne, strzeżona przez Czerwony Krzyż. Posiada wypożyczalnie leżaków i parasoli przeciwsłonecznych, część plaży ma skalistą powierzchnię odpowiednią do łowienia ryb.

Cala Ferris
- jedna z najbardziej spektakularnych krajobrazów w Torrevieja. Ma drobne złote wydmy i krajobraz pełen palm z bujną roślinnością. Ma skaliste obszary, które są używane do łowienia ryb. Woda jest krystalicznie czysta. Plaża ma długość 200 metrów. Jest także jedna z zacisznych plaż, bez okolicznych budynków.

Cala Piteras lub Rocio del Mar - to pół - miejska cała która znajduje się na granicy z Orihuela Costa . Nadaje się do połowów ponieważ jest skalista.

Wróć