ikona waluty
EUR
  • PLN
  • GBP
ikona swiata
pl
+34 616 954 502  /  +48 786 873 302
Cena (€):
Liczba sypialni:
Liczba łazienek:
Pow. nieruchomości (m2):
Powierzchnia działki (m2):
Odległość od morza (m):
Do pola golfowego (m):
Dodatkowe:
Znalezione
oferty: 761
Usuń
filtry
Więcej
filtrów
Zwiń

Guardamar del Segura

Guardamar del Segura słynie z białych, piaszczystych plaż i leży u ujśćia rzeki Segura, na północ od La Mata i Torrevieja w południowej części Costa Blanca. Guardamar początkowo było obszarem Fenickich rybaków i farmerów i nazywało się Alonis, była to pierwsza osada, ktora później Arabowie nazwali to miejsce Guald-a-amar (Rzeka Piasku), tak pod jaką nazwą miejsce to funkcjonuje do dziś. Po hiszpańsku “guardar” oznacza “opieka, przechowywanie”, “mar” oznacza “morze” i być może to jest kolejne wytłumaczenie pochodzenia nazwy.

Najlepsze plaże

Guardamar wychodzi na długie piaszczyste wydmy z lasami sosnowymi i eukaliptusowymi, co czyni go niemal rajem. Jest to tętniące życiem miasto i miejscem popularnym wśród wczasowiczów. Guardamar oddalone jest od plaż, pięknych parków i restauracji.

Ten piekny osrodek turystyczny posiada ponad 11 kilometrow pieknej i zlocistej plazy  ktora laczy sie z plaza w Torrevieja, La Mata.

Guardamar del Segura położone jest na północ od Torrevieja i na południe od Alicante na południowym wybrzeżu Costa Blanca.

Z północy na południe rozciągają się plaże:
Los Tusales - dla nudystów, Los Viveros, De la Babilonia, Playa Centro, La Roqueta, El Moncayo, Playa del Campo oraz Les Ortigues. Wszystkie plaże mają złotawy piasek, wydmy oraz są otoczone przez sosny, palmy i drzewa eukaliptusowe. Plaże są tak szerokie jak długie i nigdy tu nie jest tłoczno, nawet w letnie miesiące kiedy jest największy ruch. Leżaki dostępne są na plaży i są codziennie czyszczone. W Playa Centro oraz Playa Roqueta możecie cieszyć się sportami wodnymi.

Wróć