ikona waluty
EUR
  • PLN
  • GBP
ikona swiata
pl
+34 616 954 502  /  +48 786 873 302
Cena (€):
Liczba sypialni:
Liczba łazienek:
Pow. nieruchomości (m2):
Powierzchnia działki (m2):
Odległość od morza (m):
Do pola golfowego (m):
Dodatkowe:
Znalezione
oferty: 775
Usuń
filtry
Więcej
filtrów
Zwiń

Słodycze i desery

Wybór deserów i słodyczy jaki oferuje kuchnia hiszpańska z całą pewnością można porównać do różnorodności potraw istniejących w tym kraju. Zazwyczaj każdy region posiada własny tradycyjny deser, który zawiera charakterystyczne dla danego obszaru owoce lub przyprawy. Wyroby cukiernicze w Hiszpanii mogą poszczycić się wielowiekową historią sięgającą czasów rzymskich, kiedy to Półwysep Iberyjski obfitował w miód. Bardzo popularne są rosquillas (rodzaj pączków z otworem w środku), herbatniki oraz placki na bazie ciasta francuskiego.

Wpływ kuchni arabskiej widoczny jest do dziś za sprawą słodyczy, takich jak marcepan, turrón (rodzaj nugatu) i alfajor (kruche ciastko z kajmakiem), które występują nie tylko w Andaluzji, ale także w innych częściach kraju. Niektóre wyroby są ściśle związane ze świętami chrześcijańskimi, jak na przykład roscón de Reyes (ciasto Trzech Króli) lub słodycze bożonarodzeniowe: turrón, polvorón (andaluzyjska babka bożonarodzeniowa), peladillas (kandyzowane migdały) czy pestiños (chrupkie ciastka przypominające faworki).

Większość hiszpańskich wyrobów cukierniczych bazuje na jednym bardzo ważnym składniku, a mianowicie na owocach migdałowca, którego uprawa jest popularna w wielu regionach. Czekolada najczęściej stanowi składnik wielu rozmaitych deserów lub element ich dekoracji, ale zdarza się, że jest używana w formie napoju i serwowana jako dodatek do churros (podłużne ciastka smażone na oleju). Do porannej kawy zwykle podaje się magdalenas (rodzaj hiszpańskich babeczek) lub sobao (tradycyjne hiszpańskie ciasto biszkoptowe). Z kolei natillas (rodzaj puddingu o mlecznej konsystencji) oraz cuajada (ser na bazie zsiadłego mleka, który kremową konsystencją przypomina jogurt) są najbardziej rozpowszechnionymi deserami w całej Hiszpanii.
 

Wróć