ikona waluty
EUR
  • PLN
  • GBP
ikona swiata
pl
+34 616 954 502  /  +48 786 873 302
Cena (€):
Liczba sypialni:
Liczba łazienek:
Pow. nieruchomości (m2):
Powierzchnia działki (m2):
Odległość od morza (m):
Do pola golfowego (m):
Dodatkowe:
Znalezione
oferty: 780
Usuń
filtry
Więcej
filtrów
Zwiń

Górnictwo

Hiszpańskie górnictwo od 1996 roku zostało naznaczone przez przymusowe zmniejszenie poziomu wydobycia węgla, zastój w górnictwie rud metali oraz stały wzrost eksploatacji minerałów i skał stosowanych w przemyśle, takich jak celestyn, siarczan sodu, pianka morska, fluoryt, gips, skaleń, łupek, marmur i granit, które mają co raz większe znaczenie dla sektora górniczego. Według danych za rok 2003, roczna produkcja górnicza obejmowała 20,6 mln ton węgla kamiennego i brunatnego, 265 000 ton rudy żelaza, 70 000 ton koncentratów cynku, 2000 ton ołowiu, 6,5 mln ton gipsu oraz 2 409 554 baryłek ropy naftowej.

W 2001 roku podstawowym surowcem energetycznym wydobywanym w Hiszpanii był węgiel kamienny i brunatny; wśród rud metali najpopularniejszy był cynk, natomiast do najczęściej wydobywanych minerałów i skał wykorzystywanych w celach przemysłowych należały sól kuchenna oraz specjalne odmiany gliny. Najważniejsze kopalnie węgla znajdują się w Asturii oraz prowincjach León i Teruel; największe złoża rud żelaza występują w okolicach miast Santander i Bilbao; Almadén, w prowincji Ciudad Real słynie z wydobycia rud rtęci; a górnictwo rud metali w regionie Andaluzji stanowi ponad połowę krajowej produkcji.

Jedna z najstarszych kopalni w Hiszpanii znajduje sie w Cartagena – La Union.

Parque Minero de La Unión w Cartagena.

Kopalnia Górnicza Parque Minero de La Unión -jest to uprzywilejowana przestrzeń w Sierra Minera, gdzie można poznać poprzez podróż pociągiem, cały proces starego górnictwa podziemnego XIX, i przeżyć niezapomniane wrażenia z podróży. Ponad 4000 m2 galerii dla publiczności i 80 metrów głębokości. Jest jedną z najbardziej spektakularnych kopalni odwiedzających przez kraje Europejskie, podkreślając swoje unikalne wnętrza przestrzeni i niezwykłe gigantyczne rozmiary.

Sierra de Cartagena-La Union zawiera ważne złoże minerałów metali, głównie ołowiu i cynku, charakteryzowała się głównie intensywną działalnością górniczą w czasach Kartagińczyków i Rzymian. Wybuch kopalni w XIX wieku spowodował iż wypełniły się podziemne wykopaliska, i od 1950 roku odkryta kopalnia spowodowała brutalny wpływ na krajobraz, aż do zamknięcia kopalni w 1991 roku.

Wszystkie te elementy składają się z niepowtarzalnego krajobrazu,  który jest chroniony. Jest to miejsce historyczne, które zawiera niezwykłą wartość.

Bogactwo i różnorodność dziedzictwa kulturowego i środowiska, które posiada Sierra Minera de Cartagena i La Union, sprawiają, że  w czasie odwiedzin docenimy  wartość, i duży wysiłek górników.

Wycieczka trwa około dwóch godzin, począwszy od Centrum Interpretacji Parku, gdzie można wcześniej zobaczyć film, który pomaga lepiej zrozumieć historię La Union. Po wizycie w centrum interpretacji można zakupić pamiątki z odwiedzanych miejsc.

Wróć