ikona waluty
EUR
  • PLN
  • GBP
ikona swiata
pl
+34 616 954 502  /  +48 786 873 302
Cena (€):
Liczba sypialni:
Liczba łazienek:
Pow. nieruchomości (m2):
Powierzchnia działki (m2):
Odległość od morza (m):
Do pola golfowego (m):
Dodatkowe:
Znalezione
oferty: 774
Usuń
filtry
Więcej
filtrów
Zwiń

Pilar de la Horadada

Pilar de la Horadada jest to małe miasteczko w prowincji Alicante. Posiada  23.403 mieszkańców (dane z 2012 roku).

Dojazd do tego miasta jest bardzo łatwy. Z lotniska Alicante poprzez N-332 i autostradę AP-7, a także przez lokalne drogi, która łączy San Pedro del Pinatar.

Najbliższa  Stacja kolejowa jest W Balsicas-Mar Menor w Murcji zaledwie 20 km. Ponadto, CV-925 łączy miasto z Orihuela i CV-920 do San Miguel de Salinas. Są również dobre połączenia z lotniska San Javier w Murcji.

Transfery z lotniska są coraz bardziej popularne, firma IDEAL oferuje odbiór z lotnisk na czas pobytu w Hiszpanii. Prosimy tylko o wcześniejszy kontakt aby podać termin.

 

Do miasta nalezą bardzo ładne i ciekawe nadmorskie miejscowości, takie jak, Torre de la Horadada, w otoczeniu nowoczesnych osiedli w Pueblo Latino, Mil Palmeras, El Mojon, i góry w Pinar de Campoverde, i inne obszary rolnicze.

W Pilar de la Horadada jest także 18-dołkowe pole golfowe w Lo Romero, który jest nazwany po starej farmie i na której się znajduje.

Pilar de la Horadada posiada zarówno na wybrzeżu jak i w centrum miasta szerokie, piaszczyste plaże i małe zatoczki z bogatymi morskimi  licznymi pozostałościami.

Pilar de la Horadada posiada wszystko, aby moc nacieszyć się słońcem i morzem. Klimat jest typowy śródziemnomorski, ze średnią temperaturą 18 ° C, podmuchów wiatru i słońce świecące ponad 3200 godzin rocznie. Turysta, który idzie w poszukiwaniu zdrowego stylu życia odnajduje się właśnie tutaj,  aby cieszyć się pogoda i możliwością uprawiania sportu w tak pięknym i słonecznym miejscu.

Na wybrzeżu w tej chwili budują się nowoczesne osiedla i wszystkie inne usługi dla mieszkańców.
W niewielkiej odległości znajdują się supermarkety, restauracje, budki telefoniczne,kort tenisowy , siłownie,  które oferują komfort i dobre samopoczucie.

Morze jest spokojne i rzadko opuszcza swój spokój. Te plaże są bardzo bezpieczne, ponieważ nie ma różnicy pomiędzy pomiędzy maksymalną wysokością wody podczas przypływu, a minimalną wysokością wody podczas odpływu, co powoduje bezpieczna kąpiel dla rodziców i dzieci.|

Rozległe plaże z drobnym białym piaskiem łączą się  z błękitnym  morzem i małymi skały, prowadząc do morza i do  ukrytych zatoczek ze złotym piaskiem. Ponadto, przejrzystość i widoczność zachęca do nurkowania sportowego.

Plaże w Pilar de la Horadada zostały uznane jako bardzo czyste, zadbane i otrzymały błękitne Flagi FEE co oznacza czystość kąpielisk, i spokój na świeżym powietrzu.

Ścieżki spacerowe

W pobliżu wsi znajdują się dwie trasy przez kanał Rio Seco- przylegające do  promenady cztery kilometry i kolejna promenada która posiada dziesięć kilometrów, które prowadza do naturalnego obszaru urbanizacji Mil Palmeras.

Trasa 1: Pinar de Campoverde - posiada interesujące dla najbardziej erozyjnych części kanału, gdzie znajdziemy ciekawe formacje i ubytki w jego ścian.

Trasa 2: Rio Seco - wzdłuż kanału do ujścia istnieją obszary, które pozwalają NA ZEBRANIE informacji na temat flory i fauny, gdzie można zrobić sobie małą przerwę na piknik.

Promenady takie jak, Paseo del Sardinero: Paseo de las Higuericas: La Rambla: oferują nam spokojne spacery i piękne widoki.

Uroczystości

Są one obchodzone na cześć Najświętszej Dziewicy Pilar - od1 października do 21 października.

Dnia 11 października - podarunek kwiatów.

Pilar de la Horadada jest drugim największym producentem kwiatów ciętych z Hiszpanii, dzień Uroczysta Msza i 12 procesji, a dzień parady orkiestr dętych i pływaków tydzień później.

Święta miasta obchodzone -  30 lipca.

Boże Narodzenie i Trzech Króli.


 

(zdjęcie pobrane z wikipedia)

Uroczystości ku czci Matki Bożej Wniebowziętej w Torre de la Horadada - 15 sierpnia
Uroczystości ku czci Matki Bożej Radości w Mil Palmeras -  w pierwszym tygodniu sierpnia.
Uroczystości na cześć San Roque w El Mojon - 16 sierpniu

Letnie festiwale w Pinar de Campoverde- w ostatnim tygodniu sierpnia.

Wielkanoc - wspaniale procesje przez cały tydzień.

Festiwal Księżyca w sierpniu - Wypoczynek dla młodzieży.

Oto kilka najlepszych restauracji w Pilar de la Horadada:

  • El Clavel
  • Crown of India
  • RESTAURACJE FLAMENCO Show
  • Restaurante “El Pescaito
  • Restaurante “Rebate”
Wróć