ikona waluty
EUR
  • PLN
  • GBP
ikona swiata
pl
+34 616 954 502  /  +48 786 873 302
Cena (€):
Liczba sypialni:
Liczba łazienek:
Pow. nieruchomości (m2):
Powierzchnia działki (m2):
Odległość od morza (m):
Do pola golfowego (m):
Dodatkowe:
Znalezione
oferty: 761
Usuń
filtry
Więcej
filtrów
Zwiń

Orihuela

Oficjalnie Orihuela posiada pięć najlepszych plaż Hiszpanii oznaczonych literą ‘Q’ jako symbol jakości turystycznej przyznanej przez ministerstwo turystyki i uznawanej za najwyższe wyróżnienie w tym sektorze. Piękne wybrzeże rozciąga się na 16 km wraz z szerokimi plażami pokrytymi drobnym piaskiem oraz zatokami z niemal turkusową wodą i ośrodkami sportowymi.

Jest to rodzinne miasto jednego z poetów znanych na skalę międzynarodową, Miguela Hernándeza, którego ulice kryją w sobie wątki z życia i dzieł artysty. Orihuela jest jednym z głównych punktów turystycznych wspólnoty autonomicznej Walencji. Jest to miasto pełne wartościowych bogactw, jak np. dzieło Diega Silva Velázqueza „Kuszenie świętego Tomasza” oraz unikatowych rzeźb utalentowanego Francisco Salzilla. Część owej różnorodności artystycznej można podziwiać w okresie świętowania Wielkiego Tygodnia, uznana w roku 2010 jako Międzynarodową Atrakcję Turystyczną.

Palmiarnia

Orihuela, jest średniej wielkości miastem z ponad 50 tysiącami mieszkańców. Położone jest w głębi lądu na południu Costa Blanca, około 50 km na południowy zachód od Alicante i lotnisk Murcia i Alicante Altet. Można tu dojechać używając drogi N340 jeśli wyruszacie z Alicante. Orihuela znajduje się niedaleko dużego miasta Torrevieja,nie należy go mylić z pasem wybrzeża Orihuela Costa. Miasto jest oddalone o 19 km od wybrzeża które rozciąga się od Torrevieja do Mil Palmeras. Piaszczyste plaże, skaliste zatoczki i wiele ośrodków turystycznych tworzą wyjątkową scenerię.

Catedra w Orihuela

Jeżeli chcecie udać się tu na wakacje, powinniście wybrać jako miejsce przylotu lotnisko Murcia lub Alicante Altet. Oba lotniska obsługiwane są przez takie linie lotnicze jak Ryan Air, Monarch i Easyjet. Origuela jest głównym miastem w rejonie Vega Baja, który jest ważną strefą rolniczą gdzie dominuje uprawa cytrusów. Jest to bogata, zielona i żyzna dolina gdzie można odwiedzić gaje cytrynowe i pomarańczowe. Orihuela jest typowym hiszpańskim miastem w którym ludzie żyją i pracują i wiele osób zza granicy uczyniło je swoim domem żeby mieszkać wśród Hiszpanów zamiast za granica.

Seminarium Orihuela (Alicante)

Najbliżej położonymi plażami są La Zenia, Mil Palmeras, Cabo Roig, Punta Prima, Campoamor, Aguamarina oraz Playa Flamenca. Znajdziemy tutaj typowy klimat śródziemnomorski z długim gorącym latem i krótką chłodną zimą, gdzie panuje około 315 słonecznych dni.

Wróć