ikona waluty
EUR
  • PLN
  • GBP
ikona swiata
pl
+34 616 954 502  /  +48 786 873 302
Cena (€):
Liczba sypialni:
Liczba łazienek:
Pow. nieruchomości (m2):
Powierzchnia działki (m2):
Odległość od morza (m):
Do pola golfowego (m):
Dodatkowe:
Znalezione
oferty: 819
Usuń
filtry
Więcej
filtrów
Zwiń

Pływające muzeum w Torrevieja

Dodano: 12 lutego 2019

 Pływające muzeum w Torrevieja przedstawia pierwszą łódź podwodną przystosowaną dla osób z ograniczeniami funkcjonalnymi.
W 2004 roku marynarka wojenna przekazała władzom miasta Torrevieja łódź podwodną Delfin-61, która stanowi jeden z elementów ekspozycji pływającego muzeum.
Władze miasta Torrevieja przedstawiły wczoraj podczas targów turystycznych łódź podwodną Delfin-61 jako "pierwszą na świecie przystosowaną dla osób z ograniczeniami ruchowymi”. Takie oświadzenie wygłosiła Fanny Serrano, radna ds. turystyki, Mónica Oltra, wiceprezydent i radca ds. równouprawnienia i polityki integracyjnej oraz Francesc Colomer, regionalny sekretarz turystyki przy okazji inauguracji targów turystycznych.
Port w Torrevieja mieści pierwsze pływające muzeum w Hiszpanii znajdujące się w łodzi podwodnej przekazanej przez hiszpańską marynarkę wojenną władzom miasta w 2004 roku, jak również jest pierwszym tego typu muzeum przystosowanym do osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Okręt podwodny stanowi obecnie wyłącznie element ekspozycji przeznaczony do celów turystycznych, a w wyznaczonych porach jest udostępniany zwiedzającym. Co ważne, okręt podowodny nie ma w tej chwili momożliwości zanurzenia się pod wodą.
Już w miniony poniedziałek przy okazji prezentacji programu, który Torrevieja zamierza promować podczas targów turystycznych Serrano poinformowała, że Torrevieja przedstawi "światowy hit", ale nie może ujawnić więcej szczegółów. Zaznaczyła przy tym, że będzie to ważny punkt na szlaku turystyki integracyjnej Wspólnoty Walenckiej.
Wiceprezydent Monica Oltra podkreśliła, że władze regionu mają wśród swoich celów osiągnięcie dostępnej turystyki dla wszystkich i każdej osoby bez wyjątku i wykluczenia, rozumiejąc wspomnianą dostępność jako prawo dla wszystkich z uwzględnieniem osób, które nie były wcześniej dostatecznie brane pod uwagę, jak na przykład osoby z pewnym rodzajem niepełnosprawności, ale także dzieci lub osoby starsze.
W tym kontekście wiceprezydent przypomniała, że władze opracowały tak zwany strategiczny plan na rzecz turystyki dostępnej na lata 2017-2019, który ma w sumie pięć linii strategicznych i 33 konkretne działania.
Francesc Colomer podkreślił w swoim przemówieniu, że celem nowych projektów jest wdrożenie prawdziwej turystyki integracyjnej na terenie regionu i zagwarantowanie korzystania z elementów turystyki osobom niepełnosprawnym na równych warunkach.
Serrano wyznała, że „pomysł przekształcenia łodzi podwodnej w dostępną dla każdego narodził się podczas targów turystycznych już dwa lata temu. Kiedy po raz pierwszy zobaczyliśmy trasy integracyjne, pomyśleliśmy, że Torrevieja musi być tam w jakiś sposób obecna, ponieważ jesteśmy miastem, które zawsze wyróżniała nasza gościnność oraz chęć niesienia pomocy każdemu człowiekowi”

Serrano wskazała, że prace techniczne były niezwykle złożone, ale zamierzony cel został osiągnięty, stawiając tym samym Torrevieję jako punkt odniesienia pod względem turystyki integracyjnej. Radna dodała również, że okręt podwodny odwiedza co roku około 20 000 tys. turystów, a dzięki wprowadzonym modyfikacjom będzie ich znacznie więcej. Ponadto przekazała gratulacje od marynarki wojennej i i sztabu generalnego obrony narodowej z jednoczesną prośbą, o zrobienie wszystko, co możliwe, aby ten projekt stał się przykładem do naśladowania przez inne gminy.
Rada miejska podziękowała za realizację projektu zwycięskiej firmie "Cibes Lift Ibérica". Złożoność ich pracy była bardzo duża i wymagająca ogromnego wkładu środków finansowych, ale powierzone zadanie firma potraktowała jako osobiste wyzwanie.
Ponadto Serrano podkreśliła, że w obecnej kadencji władze miasta kładą szczególny nacisk na promowanie uczestnictwa społeczeństwa w nowych inicjatywach, dlatego priotytetem jest włączenie całego społeczeństwa obywatelskiego do udziału w projektach związanych z turystyką i kulturą. Wspomniała również, że nowe trasy są wynikiem porozumienia, które zostało zawarte z hiszpańską konfederacją na rzecz osób niepełnosprawnych Cocemfe w 2016 roku w celu świadomego zlikwidowania barier i zrozumienia potrzeby bycia społeczeństwem gościnnym i integracyjnym.
Warto dodać, że w dniu wczorajszym podczas targów turystycznych FITUR 2019 odbyła się także prezentacja programu Międzynarodowego Audytorium Torrevieja. Dokonano przeglądu programu dotycząceo pierwszego semestru bieżącego roku i omówino postęp prac nad nadchodzącymi wydarzeniami kulturalnymi, w których Torrevieja została uwzględniona. Przede wszystkim jest to dołaczenie do miast będących na trasie festiwali jazzowych mających miejsce na południu regionu pod koniec lata. Już wiadomo, że wydarzenie promowane będzie w okolicy pod hasłem "Torrevieja brzmi jazzem". Poza tym, Serrano powiedział, że audytorium we Wspólnocie Walencji stanowi podstawę dla wydarzeń kulturalnych oferując społeczeństwu program na wysokim poziomie, a dodatkowo obejmuje i kontempluje każdą z dziedzin artystycznych stawiając ty samym Torrevieję jako kulturowy punkt odniesienia.

Wróć