ikona waluty
EUR
  • PLN
  • GBP
ikona swiata
pl
+34 616 954 502  /  +48 786 873 302
Cena (€):
Liczba sypialni:
Liczba łazienek:
Pow. nieruchomości (m2):
Powierzchnia działki (m2):
Odległość od morza (m):
Do pola golfowego (m):
Dodatkowe:
Znalezione
oferty: 775
Usuń
filtry
Więcej
filtrów
Zwiń

Nowe regulacje Ryanaira od 15-01-2018.

Dodano: 15 stycznia 2018

 Ryanair, wiodąca firma na lotnisku Alicante-Elche, będzie pobierać od 15 stycznia 2018 r.  5 euro od pasażerów, którzy chcą latać obok swojej torby kabinowej w samolocie. Opłatę należy uiścić w momencie zakupu biletu z opłatą za pierwsze wejście na pokład. Reszta pasażerów będzie mogła wnosić tylko małą torbę, a walizka będzie musiała  być przewożona bez dodatkowych kosztów w luku samolotu.

 

Zdaniem Ryanaira,wielu pasażerów korzystało z usług, które pozwalały na darmowy transport dwóch toreb w kabinie. Boirąc pod uwagę wysoki poziom obłożenia (95% w grudniu),  w schowkach kabinowych było za mało miejsca na tak wiele walizek, co spowodowało opóźnienia w przesyłkach i lotach.

Aby zachęcić większą liczbę pasażerów do podróżowania z bagazem rejestrowanym i zmniejszenia liczby bagażu podręcznego, Ryanair wprowadził zmiany w ich polityce bagażowej dla wszystkich swoich lotów; dopuszczalna waga bagażu rejestrowanego wzrosła z 15 kg do 20 kg dla wszystkich walizek.

Stawka podstawowa bagażu rejestrowanego do 20 kg została zmniejszona z 35 € do 25 €. Jedynie pasażerowie z pierwszeństwem wejścia na pokład (priority), a więc Plus, Flexi Plus & Family Plus będą podróżowali z dwoma bagażami podręcznymi w kabinie: normalnym, o wymiarach 55 cm x 40 cm x 20 cm i wadze do 10 kg, oraz małym - 35 cm x 20 cm x 20 cm. Pozostali podróżni na pokład samolotu będą mogli zabrać tylko jeden mały bagaż, a drugi, większy zostanie im odebrany przed bramkami i bezpłatnie przewieziony w luku bagażowym.

"Pierwszeństwo wejścia na pokład" tzw priority można kupić za jedyne 5 euro w momencie rezerwacji lub dodać go później za 6 euro do dwóch godzin (na Ryanair.com) i pół godziny (w aplikacji Ryanair) przed przewidywanym czasem lotu.

 

Wróć