ikona waluty
EUR
  • PLN
  • GBP
ikona swiata
pl
+34 616 954 502  /  +48 786 873 302
Cena (€):
Liczba sypialni:
Liczba łazienek:
Pow. nieruchomości (m2):
Powierzchnia działki (m2):
Odległość od morza (m):
Do pola golfowego (m):
Dodatkowe:
Znalezione
oferty: 761
Usuń
filtry
Więcej
filtrów
Zwiń

Dlaczego rok 2015 będzie dobrym momentem na zakup domu?

Dodano: 15 marca 2015

Dlaczego rok 2015 będzie dobrym momentem na zakup domu?

  • Główne zalety to stabilizacja cen, reforma podatkowa i kredyty hipoteczne
  • Statystyki pokazują tendencję wzrostową w transakcjach sprzedaży nieruchomości

Wraz z nadejściem nowego roku nieuniknione wydaje się planowanie nowych celów jak np. nabycie mieszkania. Przy podjęciu decyzji o zakupie domu brana pod uwagę jest nie tylko sytuacja osobista danej osoby, ale również obecne warunki gospodarcze.

Eksperci dają nam wskazówki, abyśmy mogli dowiedzieć się czy nadchodzący 2015 rok będzie dobrym momentem na zakup nieruchomości.

Poprawa gospodarki stwarza odpowiednie warunki do zakupu mieszkania.

Po pierwsze, stabilizacja cen. Prognozy wskazują, że ceny mieszkań ustabilizują się w przeciągu 2015 roku. Jeśli do tego dodamy, że perspektywy gospodarcze są bardziej optymistyczne i wszystko wskazuje na poprawę rynku pracy, to znajdziemy się w dogodnej sytuacji do tego, aby móc zakupić mieszkanie.

Reforma podatkowa likwiduje tzw. odliczenia czynszu dla osób wynajmujących mieszkania. Do końca 2014 roku najemcy z dochodami nieprzekraczającymi 24 107,2 euro mogli odliczyć sobie 10,5% z segmentu publicznego. Od 2015 roku odliczenie czynszu przestaje istnieć, co oznacza, że w wielu przypadkach korzystniejszy stanie się zakup nieruchomości.

Liczba przydzielonych kredytów hipotecznych wzrosła prawie o 40%.

Wzrasta liczba udzielonych kredytów hipotecznych. W 2014 roku liczba pożyczek hipotecznych przeznaczonych na zakup mieszkania wzrosła prawie o 40%, co jest wyraźnym symptomem ożywienia.

Można zaobserwować tendencję wzrostową w sprzedaży mieszkań. Według Generalnej Rady Notarialnej, w okresie od stycznia do października 2014 roku średnia liczba miesięcznych transakcji kupna-sprzedaży mieszkań (w sumie 28 620), była o 17,3% wyższa od odnotowanej w tym samym przedziale czasowym w 2013 roku.

Ze względu na głęboki kryzys ekonomiczny w jakim znalazł się kraj, wciąż można znaleźć wiele okazji na rynku nieruchomości.

Wróć