ikona waluty
EUR
  • PLN
  • GBP
ikona swiata
pl
+34 616 954 502  /  +48 786 873 302
Cena (€):
Liczba sypialni:
Liczba łazienek:
Pow. nieruchomości (m2):
Powierzchnia działki (m2):
Odległość od morza (m):
Do pola golfowego (m):
Dodatkowe:
Znalezione
oferty: 758
Usuń
filtry
Więcej
filtrów
Zwiń

Playa Flamenca

Playa Flamenca jest małym plażowym kurortem położonym na południowym wybrzeżu Costa Blanca.

Jednym z większych zabudowań tutaj jest La Florida. Playa Flamenca powstało w 1972 roku za sprawą flamandzkich inwestorów którzy zamienili opuszczone wybrzeże i plaże w popularne miejsce wypoczynku które rozkwita aż po dziś. Nasza strona zawiera przydatne informacje dla osób które planują odwiedzić lub spędzić wakacje w Playa Flamenca. W tym przewodniku pomożemy odwiedzającym i udzielimy porad dla turystów pod względem wynajmy samochodów, zakwaterowania, zwiedzania, pogody, życia nocnego, wycieczek, co warto zrobić i zwiedzić w Playa Flamenca. Mamy też zdjęcia, filmy które mogą pokazać uroki tego miejsca.

Dojazd do Playa Flamenca

Z lotniska w Alicante możecie dojechać tu drogą N332 w kierunku Kartaginy. Podróż tą drogą to około 44 km i 35 minut jazdy z przeciętną prędkością. Objedziecie Santa Pola, La Marina, Guardamar, La Mata, Torrevieja i Punta Prima. Miniecie małe rondo i na najbliższym skręcie udacie się w prawo gdzie widnieje znak Playa Flamenca. Najprościej jednak dostać się do Playa Flamenca z lotniska Alicante lub Murica kierując się na południe. Będąc na lotnisku będziecie mogli dojechać do celu prywatnym busem, taksówką lub wynajętym samochodem.

Co robić w Playa Flamenca

W tym miejscu można uprawiać wiele sportów wodnych do których można wypożyczyć sprzęt w kilku miejscach na plaży, począwszy od wynajęcia łodzi do odbycia podróży na Tabarcę przez wędkowanie aż po jazdę konną. W wolnych chwilach możecie udać się na zakupy, miasto posiada dobrze znany sobotni rynek gdzie łatwo się dostaniecie z wynajętej willi. Ponieważ pogoda i klimat są korzystne, Playa Flamenca stała się popularna wśród turystów, zwłaszcza tych którzy uwielbiają słońce z którego można tu korzystać przez 325 dni w ciągu całego roku.

Wakacje w Playa Flamenca będą pasowały każdemu członkowi rodziny i dla wszystkim rodzajom urlopowiczów. Jest to właściwe miejsca na wakacje zarówno letnie jak i zimowe z powodu najbardziej słonecznego klimatu na wybrzeżu Costa Blanca. Jest to również atrakcyjne miejsce dla osób które uwielbiają wycieczki na których poznają kulturę nowego miejsca oraz dla tych którzy lubią jachty, golf lub po prostu chcą spędzić rodzinne wakacje na słońcu i plaży oznaczonej niebieską flagą. Innymi słowy, Playa Flamenca jest wymarzonym miejscem dla wszystkich!

Dla miłośników turystyki ekologicznej i ochrony środowiska warto wspomnieć o jeziorach La Mata i Torrevieja, gdzie mogą zażyć kąpieli błotnych zalecanych przez lekarzy na całym świecie, które mają korzystny wpływ na dolegliwości reumatyczne, dermatologiczne, problemy z sercem oraz drogami oddechowymi.

Playa Flamenca jest cichym, nieskomercjalizowanym miejscem i za razem położonym dostatecznie blisko wszelkich obiektów wypoczynkowych, takich jak plaża z niebieską flagą, pola golfowe, korty tenorowe, aqua parki czy tor go-kartowy. Dziesięć minut drogi od dużego kompleksu handlowego, siedmiu restauracji i pięciu barów podających międzynarodowe potrawy. Są tu także bary sportowe i karaoke, gdzie można nacieszyć się z występami na żywo.

Torrevieja oddalone jest zaledwie o 10 minut drogi i jest pięknym miastem, które słynie z przystani, rynku nadbrzeżnego, ulicy rozrywki, sklepów i licznych kawiarni, restauracji, barów i pięknego placu kościelnego. Promenada i przystać są idealnym miejscem aby wybrać się tu na wieczorny spacer. Zajęcia którymi można urozmaicić spędzany tu czas to tenis, sporty wodne, jazda konna oraz wędkarstwo.

W soboty odbywa się tu dzień targowy gdzie można kupić ubrania, torebki, buty, owoce oraz warzywa, a także świeżo przyrządzone kurczaki, paelle i tortille. Targ znajduje się przy głównej ulicy biegnącej przez miasto i jest bardzo często odwiedzany.

Wróć