ikona waluty
EUR
  • PLN
  • GBP
ikona swiata
pl
+34 616 954 502  /  +48 786 873 302
Cena (€):
Liczba sypialni:
Liczba łazienek:
Pow. nieruchomości (m2):
Powierzchnia działki (m2):
Odległość od morza (m):
Do pola golfowego (m):
Dodatkowe:
Znalezione
oferty: 754
Usuń
filtry
Więcej
filtrów
Zwiń

W jaki sposób koronawirus wpłynie na rynek nieruchomości w Hiszpanii ?

Dodano: 06 kwietnia 2020

 Ceny nieruchomości do tej pory gwałtownie drożały, rynek nieruchomości był rozgrzany do czerwoności. Dziś wiele osób zastanawia się nad tym, czy problemy wywołane koronawirusem będą powodem do obniżki
znaczącego obniżania cen.

Już w styczniu sprzedaż domów spadła o 2,6% w porównaniu z poprzednim rokiem, co jest najgorszym początkiem roku od 2017 roku, wynika z danych opublikowanych przez INE w tym tygodniu.

Sytuacja zdrowotna paraliżuje kupno, sprzedaż i wynajem nieruchomości. Stan alarmowy w obliczu dotkliwości pandemii koronawirusa wywołał masowe zamykanie firm i zamknął praktycznie cały świat w domu, a szukanie nowego nie jest już na liście priorytetów większości obywateli.

Zamknięcie przedsiębiorstw i masowe zwolnienia uderzą w rynek pracy. Pracownik który przechodzi na zwolnienie lub małe działalności które nie będą w stanie się utrzymać na rynku będą jeszcze bardziej ograniczać się do zakupu lub wynajmu. Właściciele lub spadkobiercy chcący utrzymać swoja rodzinę będą zmuszeni sprzedać swoje mieszkania, co oznacza ze ceny mogą spaść w dół, gdzie będzie to dobra okazja dla inwestorów w nieruchomości.Ucierpi tez sprzedaż dużych i luksusowych nieruchomości.

Wszelkie nowe projekty inwestycji zostaną również zamrożone, przynajmniej w początkowej fazie, a nowe promocje mieszkań staną w miejscu. Wszystko wskazuje na to, że w pierwszym semestrze zostaną wyświetlone dane z sektora nieruchomości, których nie widać od 2009 ani 2010 r. Ale choć wszystko zależy od tego, jak długo potrwa ta wyjątkowa sytuacja, większość ekspertów i firm w sektorze wyklucza powtórzenie tego, co wydarzyło się w czasie kryzysu w 2008 roku i wierzy, że na końcu tunelu jest światło, nawet jeśli zobaczymy to do 2021 roku. Sprzedaż i wynajem spada agresywnie, podczas gdy kryzys medyczny trwa z oczywistych powodów. Jeśli weźmiemy pod uwagę Chiny jako precedens wpływu koronawirusa, wiemy, że sprzedaż i wynajem domów spadła o 90%.

Umowy, które zostały już wynegocjowane, będą nadal ważne i są gotowe do podpisania, ale nowe działania zostaną wstrzymane.

Zapisz się do nas żeby być na bieżąco z tym co się dzieje w Hiszpanii.

Wróć