ikona waluty
EUR
  • PLN
  • GBP
ikona swiata
pl
+34 616 954 502  /  +48 786 873 302
Cena (€):
Liczba sypialni:
Liczba łazienek:
Pow. nieruchomości (m2):
Powierzchnia działki (m2):
Odległość od morza (m):
Do pola golfowego (m):
Dodatkowe:
Znalezione
oferty: 944
Usuń
filtry
Więcej
filtrów
Zwiń

Różowa laguna

Dodano: 29 Listopad 2017

Chociaż kąpiel nie jest dozwolona, ​​różowa laguna jest bardzo popularna i odwiedzana latem ze względu na korzystne właściwości soli i błota blisko brzegu.
Nie trzeba daleko szukać aby cieszyć się naturą w jej najczystszym stanie i że w prowincji Alicante można podziwiać środowiska naturalne na poziomie krajowym i międzynarodowym, takie jak Park Naturalny Parque Natural de Las Lagunas de La Mata i Torrevieja.

Ta enklawa o powierzchni 37 km², położona pomiędzy Guardamar i Torrevieja, została uznana w 1994 roku za Park Naturalny, a ponad połowę jej obszaru zajmują dwa najcenniejsze klejnoty: dwa osobliwe słone jeziora, jeden różowy i jeden zielony.
Laguna Salada de Torrevieja jest największym słonym i jedynym różowym jeziorem w Europie. Swoją unikalną barwę zawdzięcza mikroorganizmom, które je zasiedlają.
Kolory i sam widok są niesamowite – biel, czerwień i pobielone solą brzegi jeziora oraz różowa woda silnie kontrastujące z błękitnym niebem robią niesamowite wrażenie.

Dzięki obfitemu biologicznemu i środowiskowemu bogactwu, ten naturalny park jest schronieniem dla wielu gatunków ptaków wędrownych. Wraz z El Hondo i Santa Pola stanowi enklawę mokradeł o istotnym znaczeniu dla rozwoju cyklów biologicznych wielu gatunków. Wśród nich wyróżnia się populacja flamingów, która jest jedną z największych w Hiszpanii (sięgnęła do 2000 takich różowych ptaków) i perkoza czarnogłowego (do 3000 egzemplarzy).

Aby móc zobaczyć faunę lub ogrom lagun, w parku znajduje się kilka tarasów czy wież widokowych, używanych jako obserwatorium ptaków z góry (zaleca się posiadanie lornetki) z których zdjęcia są spektakularne i niepowtarzalne.

Park ma bardzo proste i dobrze oznakowane trasy, które idealnie nadają się do spokojnego spaceru lub wędrówek oraz jest kilka miejsc piknikowych by móc się zrelaksować i wypocząć w cieniu drzew.
Okolica jest bardzo dobrze utrzymana, a dostęp do Parku jest bardzo prosty: z Alicante można łatwo dotrzeć do N332 w kierunku Torrevieja, jadąc zjazdem CV-895 w kierunku Los Montesinos.

Warto odwiedzić te naturalne centrum odnowy biologicznej pod gołym niebem.

 

 

 

Wróć