ikona waluty
EUR
  • PLN
  • GBP
ikona swiata
pl
+34 616 954 502  /  +48 786 873 302
Cena (€):
Liczba sypialni:
Liczba łazienek:
Pow. nieruchomości (m2):
Powierzchnia działki (m2):
Odległość od morza (m):
Do pola golfowego (m):
Dodatkowe:
Znalezione
oferty: 761
Usuń
filtry
Więcej
filtrów
Zwiń

Elche

Elche jest trzecim największym miastem w rejonie Valencia, zaraz po Valencji i Alicante oraz dwudziestym najpopularniejszym miastem w Hiszpanii. Mieszka tu na stałe 230 tysiące ludzi. Miasto leży całkiem blisko lotnisk Alicante-El Altet oraz Murcia San Javier i autostrady łączącej Torrevieja i Cartagene. Żeby zapoznać się z położeniem Elche lub ze wskazówkami jak tam dojechać, polecamy mapę Elche. Pogoda tutaj dopisuje, ponad 300 dni jest słonecznych w roku.

Atrakcje turystyczne – co robić i zobaczyć

Ekonomia Elche nie opiera się na turystyce lub budownictwie ale na produkcji obuwia. W Elche znajduje się ponad 1000 fabryk butów które są importowane przez Hiszpanów. Część gminy miejskiej znajduje się na wybrzeżu, ale główne miasto leży 15 km od Morza Śródziemnego. Rolnictwo nadal odgrywa tu dużą rolę, produkuje się tu oliwki, zboże i granaty. Przy handlu gumą zatrudnione jest około 20% mieszkacnów Elche.

Będąc w Elche, upewnijcie się że odwiedzicie lokalny targ gdzie można kupić świeże owoce, warzywa jak i inne lokalne produkty. Targ odbywa się w poniedziałki. Elche słynie z drzew palmowych, Elche Palm Groves składa się z ponad 200 000 drzew palmowych i został ogłoszony przez UNESCO dziedzictwem roku 2000.

Huerto del Cura lub Priest's Garden jest ukrytym skarbem bardzo popularnym w upalne dni, gdyż setki drzew palmowych zapewniają kryjówkę przed słońcem. Miejsce to otoczone jest przez zatłoczone ulice, można powiedzieć że jest tu dość spokojne miejsce, kamienne mury ktore  otaczają i odgradzają do miejskiego hałasu. Wewnątrz znajdziecie setki gatunków drzew palmowych w różnych rozmiarach w tym wielka ośmioramienna Palme Imperialna, duma ogrodu, która liczy sobie 170 lat i jest podtrzymywana przez metalowe pasy które zabezpieczają ją przed upadkiem.

Rio Safari Park

Podczas pobytu na Costa Blanca świetnym pomysłem będzie spędzenie czasu na wycieczce do Rio Safari Park. Jest to rodzinny ogród zoologiczny, oferujący wiele atrakcji w tym przejazd “kolejką” oraz pokazy zwierząt, w tym słonia, papugi czy lwów morskich. Karmienie zwierząt będzie czymś, co bez wątpienia ucieszy dzieci tak samo jak i was. Orzeszki dla małp czy martchewki kupicie w parkowym sklepiku. Upewnijcie się że dzieci nakarmią żyfary i hipopotama. Możecie również przejechać się na wielbłądzie lub ośle i odwiedzić sekcję farmową z takimi zwierzętami jak krowy, świnie, kozy, konie i owce.

Klimat jest bardzo suchy. Zimy sa bardzo lagodne i lata upalne. Najnizsza temperatura zima to ok. 10 stopni na plusie a latem bywa nawet do 40 stopni.

Najblizsze plaże, to na północ: El Altet, Arenales del Sol i El Carabassí. I na poludnie El Pinet, La Marina y Les Pesqueres-El Rebollo gdzie jest bardzo latwy dojazd i tylko kilka minut jazdy.

Wróć