ikona waluty
EUR
  • PLN
  • GBP
ikona swiata
pl
+34 616 954 502  /  +48 786 873 302
Cena (€):
Liczba sypialni:
Liczba łazienek:
Pow. nieruchomości (m2):
Powierzchnia działki (m2):
Odległość od morza (m):
Do pola golfowego (m):
Dodatkowe:
Znalezione
oferty: 758
Usuń
filtry
Więcej
filtrów
Zwiń

5 rezerwuarów w prowincji Alicante wartych odwiedzenia

Dodano: 29 listopada 2017


Czy kochasz naturę? Polecamy najpiękniejsze rezerwuary w prowincji Alicante, miejsca  idealne do relaksu i spędzenia czasu na świeżym powietrzu oraz zachwycania się wyjątkowymi widokami, które oferują.

Elche 

Według licznych badań jest tam pierwsza zapora w kształcie łuku zbudowana w Europie od czasów Rzymian. Jej budowa miała miejsce w 1632 roku, aby zebrać wody rzeki Vinalopó i jest obecnie znanym i często odwiedzanym miejscem. Bez wątpienia kontemplowanie wody padającej przez ogromny wodospad to spektakl, który warto zobaczyć.

 Tibi 

Ta zapora ma ponad 400 lat, co czyni ją najstarszą w eksploatacji. Ponadto przez wiele lat była najwyższa na świecie, powyżej 40 metrów. Pierwszy kamień został umieszczony w 1580 roku, za panowania Filipa II, i znajduje się w ujściu rzeki Monnegre. Jego niewątpliwa wartość historyczna sprawiła, że ​​został uznany za obiekt kulturalny.

Zapora Elda 

Pochodzi z 1698 roku, będąc jednocześnie jedną z najstarszych w kraju, choć niestety nie cieszy się popularnością, na jaką zasługuje. Jest osadzona w korycie rzeki Vinalopó i chociaż dzisiaj nie działa, jest warta do przebycia zachwycając się jej bujną  i piękną roślinnością.

 Guadalest

To kolejna obowiązkowa wyprawa dla miłośników przyrody. Budowa tutejszej zapory, jednej z najważniejszych w prowincji, rozpoczęła się w 1953 roku w celu kontrolowania przepływu rzeki, która nosi tą samą nazwę, a która z kolei jest dopływem większej rzeki, Algar. Ma piękny krajobraz, który przy odrobinie szczęścia może zostać pokryty śniegiem w zimie.

Amadorio

Między Villajoyosa i Orxetą możemy spędzić przyjemne popołudnie w miejscu najbliżej morza. Można tam znaleźć typową śródziemnomorską florę, a także ogromną różnorodność ptaków. Jest to również dobra opcja dla entuzjastów wędkarstwa, którzy mogą uzyskać dostęp do obszaru poświęconego temu sportowi po zakupie biletu.

 

Wróć