ikona waluty
EUR
  • PLN
  • GBP
ikona swiata
pl
+34 616 954 502  /  +48 786 873 302
Cena (€):
Liczba sypialni:
Liczba łazienek:
Pow. nieruchomości (m2):
Powierzchnia działki (m2):
Odległość od morza (m):
Do pola golfowego (m):
Dodatkowe:
Znalezione
oferty: 775
Usuń
filtry
Więcej
filtrów
Zwiń

Błota w Lo Pagán

Dodano: 15 kwietnia 2015

Błota solankowe

Wyjątkowe warunki klimatyczne Morza Mniejszego, które charakteryzuje wysoki procent działania słońca w skali roku oraz duży stopień zasolenia wód, przyczyniły się do osadzania się błota, o działaniu leczniczym, w północnej części laguny, w regionie zwanym Las Charcas (Sadzawki).

Ostatnie badania przeprowadzone przez Uniwersytet w Murcji (Badania z roku 1995) wykazują, że owe osady zawierają wysoki procent kationów, wapnia, magnezu, potasu i fluoru, jak i anionów, chlorku i siarczanu, których ilość przewyższa oczekiwaną nawet w wodach o takim zasoleniu. Ponadto, medyczna granulacja tej strefy zawiera znaczną obecność piasków drobnych i bardzo drobnych (błoto i glina), które stanowią prawdziwe źródła właściwości leczniczych przypisywanych błotom. Odczyn pH jest niski i waha się między wartościami od 7, 12 do 8,45.

Zalecenia

Działanie lecznicze błota opiera się głównie na szybkim wchłanianiu wartości minerałów oraz na zdolności neutralizacji kwasów oraz przyśpieszaniu gojenia się ran, przez co stosowanie jest zalecane w przypadku różnego typu patologii skóry.

Warstwa błota nałożona na skórę wchłania wszystkie toksyny z systemu obwodowego tkanki łącznej oraz eliminuje toksyny ze skóry właściwej działając jak papier wysuszający na skórę, Wysoka zdolność przewodzenia ciepła działa również leczniczo w przypadku reumatyzmu, zwyrodnienia stawów, artretyzmu oraz przy rehabilitacjach po złamaniu kości. Stosowanie błota jest także zalecane przy zapaleniach gardła.

Zastosowanie

Kąpiele błotne mogą być zażywane za pomocą specjalnych szpatułek lub ręcznie. Początkowo należy nakładać błoto w miejscach punktowych na nie dłużej niż jedną godzinę. Jeśli nie pojawiają się żadne efekty uboczne, wówczas można stopniowo wydłużać kurację oraz powiększać grubość nakładanych warstw. Zaleca się stosowanie kąpieli na słońcu i w ciepłych porach, by warstwa błota suszyła się lepiej i szybciej na skórze. Następnie zmyć słoną wodą (tutejsze wody mają wyższe zasolenie niż pochodzące z Morza Mniejszego).

Placówki


Istnieje wybór hoteli i centrów, które oferują specjalistyczne leczenia.

Wróć