ikona waluty
EUR
  • PLN
  • GBP
ikona swiata
pl
+34 616 954 502  /  +48 786 873 302
Cena (€):
Liczba sypialni:
Liczba łazienek:
Pow. nieruchomości (m2):
Powierzchnia działki (m2):
Odległość od morza (m):
Do pola golfowego (m):
Dodatkowe:
Znalezione
oferty: 761
Usuń
filtry
Więcej
filtrów
Zwiń

Koszty kredytu hipotecznego


Jeśli planujesz zakup domu w Hiszpanii i chcesz posiłkować się kredytem hipotecznym, ważne jest abyś z uwagą podszedł do warunków, które należy spełnić aby ten kredyt otrzymać.
Przy szacowaniu kosztów kredytu, ważne są dwie kwestie- koszt kupna oraz koszty hipoteki.
Istnieją dwa rodzaje kredytów hipotecznych, te o oprocentowaniu stałym oraz takie o oprocentowaniu zmiennym.
Kredyt o oprocentowaniu stałym, jak sama nazwa wskazuje, zapewnia niezmienność raty miesięcznej aż do spłacenia całej pożyczonej kwoty. W praktyce oznacza to, że oprocentowanie stałe zapewnia bezpieczeństwo i przewidywalność przez wszystkie lata spłacania kredytu.
Przy kredycie o oprocentowaniu zmiennym należy pamiętać, że w umowie istnieje klauzula w której bank zastrzega sobie zmianę oprocentowania w ciągu lat spłaty pożyczki w zależności od Euriboru. Przypominamy ze EURIBOR to główny hiszpański wskaźnik dla kredytów hipotecznych o zmiennym oprocentowaniu.
Bank, udzielając kredytu i ustalając zdolność kredytową doradza i sugeruje najlepsze rozwiązanie dla konkretnego klienta. Warto pamiętać, że podpisując umowę, mamy prawo negocjować jej warunki.
Poniżej udzielamy informacji na temat kosztów zakupu nieruchomości i kredytu hipotecznego przy cenie zakupu nieruchomości 150 000 €

PODATEK OD NIERUCHOMOŚCI ( ITP lub VAT ) -jeżeli zakup dokonujemy w prowincji Alicante to podatek wyniesie 10% od wartości nieruchomości czyli 15 000 euro, jeżeli zakup dokonujemy w prowincji Murcia to podatek wyniesie 8% od wartości nieruchomości czyli 12 000 euro.

ESCRITURA PUBLICA - koszty umowy notarialnej cena może się różnić w zależności od objętości aktu notarialnego i ilości wypisów aktu. Pamiętajmy im więcej stron zawiera akt tym większa będzie kwota- pomiędzy 500 - 800 €

REGISTRO DE PROPIEDAD - wpis do księgi wieczystej ok. 300 €

GESTORIA –biuro rachunkowe które pracuje dla banku. Jego zadaniem jest przygotowanie wszelkich dokumentów do kredytu. Koszty tej obsługi wynoszą ok. 300 EUR

TASACION -wycena nieruchomości, jest to jednorazowa oplata ok. 200 €

SEGUGO DE VIDA- ubezpieczenie na życie ok. 250 € na rok.

SEGURO DE HOGAR- w przypadku umowy kredytowej jest obowiązkiem ubezpieczyć nieruchomość, można skorzystać z usług banku który ma bardo dobre oferty lub poszukać innych ofert ubezpieczenia nieruchomości- koszty ok. 150 € na rok.

COMISION DE APERTURA- kwota wynosi ok. - 1% od kwoty kredytu hipotecznego, w zależności od banku, są to odsetki bankowe od wydania hipoteki, koszty za otwarcie konta i udzielenia kredytu.

KOSZTY PRAWNIKA - przy każdym zakupie nieruchomości potrzebny jest prawnik lub biuro rachunkowe które sprawdzi stan prawny nieruchomości, a po podpisaniu aktu notarialnego dokona wszelkich formalności związanych z przepisaniem umów na wodę, prąd, internet, gas,na nowego właściciela jak i inne, koszty te wynoszą ok. 600 euro
Jeżeli jest konieczność założenia nowych liczników to koszty wzrastają w zależności od kwot urzędowych

Poniżej przedstawiamy koszty które ponosi bank zgodnie z nowymi przepisami.

ESCRITURA DE PRESTAMO HIPOTECARIO- umowa kredytowa, jest to osobny dokument który również jest podpisywany u notariusza i zostaje ona zarejestrowana w księgach wieczystych- koszt wynosi pomiędzy 500 - 800 € wszystko zależy od tego ile stron będzie zawierał akt, ilość wydanych kopii etc.

REGISTRO DE PROPIEDAD - wpis do księgi wieczystej ok. 300 €
GESTORIA –biuro rachunkowe które pracuje dla banku. Jego zadaniem jest przygotowanie wszelkich dokumentów do kredytu. Koszty tej obsługi wynoszą ok. 300 EUR
 

Wróć